چاپ روی تابلو تخته شاسی

تاریخچه استفاده از چوب یا همان تخته شاسی

در زمان های گذشته استفاده از چوب همانند امروزه  طرفداران بسیاری داشته است چوب بخاطر رنگبندی متنوع ، سبک بودن ، راحت و مقاوم بودن و شکل گیری آسان آن برای انتقال تصاویر ونوشته ها مورد استفاده قرار می گرفته .

در زمان های گذشته چیزی به نام دستگاه های چاپ روی چوب وکاغذ موجود نبود اما با استفاده از وسایل های مختلف ساده یا همان ابزار های کنده کاری روی چوب به صورت دستی کنده کاری می کردند واشکال مختلف را روی آن ثبت میکرندکه این کار بسیار زمان بر بوده است از این روش برای طراحی دروپنجره ها میز و مبل وتخت و یا حتیتصاویر ونوشته ها به عنوان تابلو یا لوح های چوبی .

البته امروزه نیز از این روش به عنوان صنایع دستی استفاده می شود که هزینه بالای دارد.

سوخت روی چوب نیز یکی دیگر از راههای استفاده از چوب بوده است که تصاویر را با سوزاندن روی چوب حک می کردندکه هم جنبه تزئین داشت و هم جنبه کاربردی داشته است .

اما امروزه با ورود دستگاههای برش چوب و چاپ چوب شما می توانید به صورت مستقیم عکس یا طرح مورد نظر را روی چوب چاپ نمایید.که هزینه بالاتری نسبت به تخته شاسی دارد و کاربرد آن بیشتر برای استفاده در مصارف صنعتی است.

برای تولید تخته شاسی شما باید دستگاههای جهت بُرش MDF ، صاف و صیقلی کردن آن ، دستگاه قرارا دادن چسب دوطرفه روی تخته شاسی و همچنین دستگاه های نصب نوار PVC داشته باشید .

شاسی  از چوب بسیار سبک درست می شودو این شاسی ها ابعادی مختلفی دارند اما اکثر این ابعاد به صورت استاندارد و تعریف شده است که یک طرف این تخته شاسی از یک چسب مخصوص دو طرفه استفاده شده است  و در نهایت عکس  چاپی با هر جنس و نوعی با دستگاه مخصوص روی آن چسبانده میشود و به عنوان یک دکور زیبا در محیط های مختلف مانند منازل ادارات و سازمان ها مورداستفاده قرار میگیرد

در زمان های گذشته از قابها برای تزئین استفاده می شد اما امروزه از تابلوهای تخته شاسی که قابی ندارند و بسیار زیبا تر و مدرن تر هستند میتوان استفاده کرد.

زیرا حالت بردرلس (borderless) و بدون حاشیه ای  تخته شاسی نسبت به قاب های قدیمی که از قاب همراه با شیشه استفاده می شد حس مدرنیزه وبهتری را به ما القا میکند.

چاپ تخته شاسی با ابعاد مختلف کاربردهای مختلفی را نیز دارد و افراد زیادی را برای استفاده به خود جذب می کند ، از شرکت های تبلیغاتی نمایشگاه ها و ادارت و سازمان ها ،سمینار ها تا واحدهای صنفی کوچک و بزرگ و استفاده های شخصی براز تزئین در منازل می تواند در دامنه استفاده از این محصول باشد.

درگذشته سمینارها و نمایشگاهها  برای نشان دادن محصول و کارهای انجام شده عکس ازآن کار یا برنامه تهیه و آن را قاب کرده و در مراسم خود استفاده می کردند حمل این نوع از قابها بسیار سخت و بخاطرشیشه های آن مشکلاتی را برای آنها به وجود می آورد.اما امروزه با استفاده از تخته شاسی و قابلیت نشکن بودن آن و حمل آسان وسبک آن و همچنین شیک و یکدست بودن آن اکثر مردم به این نوع از تابلو روی آورده اند .

بعضی از افراد از نئوپان به جای ام دی اف برای ساخت این تخته شاسی استفاده می کنند که این متریال بی کیفیت باعث می شود که شک خود را خیلی زود از دست بدهند.

اما بعضی از همکاران برای ارزان تر شدن قیمت از آن استفاده می کنند اما در مجموعه بزرگ چاپ آوای گلستان همیشه کیفیت در راس قرار دارد و این مجموعه افتخار همکاری با ارگانها و سازمان را در دارد.در نئوپان نواری که برای دور تخته شاسی برای زیبا تر شدن آن استفاده می شود خوب به نئوپان نمی چسبد و کیفیت خوبی ندارد.بعضی از همکاران بجای استفاده از پی وی سی برای دور تخته شاسی از رنگ استفاده می کنند که کیفیت این کار را بسیار پایین می آورد و زیبای آن را نیز تحت الشعاع قرار میدهد که این کار را برای ارزان تر شدن آن استفاده می کنند .

جنس چوب مورد استفاده قرار گرفته شده نوع برش حکاکی برای جای آویز نوع چسب استفاده شده به عنوان چسب تخته شاسی و همچنین نوار استفاده شده به عنوان پی وی سی و تمیز چسبیده شدن آن از عوامل قیمت های متفاوت این محصول می باشد تخته شاسی ها را می توان با توجه به ضخامت آن نیز مورد بررسی قرار داد تخته شاسی های 8میلیمتر ،16 میلیمتر و30 میلیمتر داریم که با توجه به کاربرد آنها می تواند در مکان های مختلف از هر یک از این ضخامت ها استفاده نمود .مجموعه آوای گلستان افتخار این را دارد که به مشتریان خود یک محصول با کیفیت را در کمترین زمان ممکن و قیمت بسیار مناسب و رقابتی را عرضه نماید .

قیمت چاپ عکس ازدواج  و تصویر تولد و عروسی روی تخته شاسی و بوم ، لیست قیمت چاپ روی بوم و تخته شاسی

دیدگاه (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
برای سفارش این طرح یا خرید استند ایستاده طرح با ما تماس بگیرید تلفن ثابت 02156384322 موبایل 09127069936 شبکه های اجتماعی 09353565757