استیکر، وینیل ، مش و ...  Stiker & Vinyl Mesh

استیکر ، وینیل و مش  از معروفترین مدیا هایی هستند که با دستگاه لارج فورمت چاپ میشوند  که شباهت های زیادی نیز به هم دارند که مهمترین شباهت آنها خاصیت چسبندگی آنهاست . اما با تمام تشابهات نسبت به کاربردهای مختلفی که دارند  با هم تفاوت هایی نیز دارند . در این صفحه برای معرفی بیشتر این محصولات ، توضیحات  مربوط به هرکدام را ارائه نموده ایم. جهت مشاهده لیست قیمت استیکر به لینک مربوطه مراجعه کنید

 استیکر چیست؟

چاپ و نصب استیکر روی شیشه میرالاستیکر نوعی مدیاست که بواسطه چسبندگی که دارد کاربرد های فراوانی دارد ، حتما تا بحال شما نیز در فروشگاه ها و اماکن مختلف کاربرد استیکر را دیده اید که معمولا روی سطوح صاف آن را میچسبانند . این مدیا کاملا شیری رنگ است و خاصیت کوتینگ خوبی دارد که با دستگاه لارج فورمت یا دستگاه اکوسالونت چاپ روی آن قرار میگیرد. چاپ استیکر را معمولا روی شیشه و یا سطوحی مثل ام دی اف و فلز یا هر سطحی که مورد نیاز است استفاده میکنند . این نکته در باره استیکر گفتنی است که استیکر رنگ شیری دارد و به هیچ وجه از پشت چاپ سمت مخالف آن قابل مشاهده نیست.

 

در تصویر مقابل شما کاربرد نصب استیکر روی شیشه های میرال یک فروشگاه را مشاهده میکنید . همانگونه که در تصویر مشخص است امکان دیده شدن داخل فروشگاه ممکن نیست و بیشتر از این خاصیت برای پوشش دادن دید یک محدوده نیز استفاده میشود. درست همین حالت از نمای داخل فروشگاه نیز برقرار است یعنی از داخل فروشگاه فقط یک نمای سفید دیده میشود . 

 انواع استیکر

استیکر ها به سه حالت پشت سفید ، پشت طوسی و پشت مشکی نیز وجود دارد . استیکر های پشت مشکی این خاصیت را دارا است که به هیچ وجه امکان عبور نور از آن وجود ندارد و معمولا در مواردی که بخواهیم داخل فروشگاه دید مطلق نداشته باشد از آن استفاده میکنیم . زیرا شب ها مخصوصا اگر نور داخل فروشگاه زیاد باشد سایه افراد یا هر چیزی که وجود داشته باشد از پشت استیکر طوسی دیده میشود اما از پشت استیکر مشکی به هیچ وجه قابل رویت نیست. و برعکس اگر بخواهیم از نور آفتاب یا هر نور دیگری که در محیط وجود دارد استفاده کنیم از استیکر های پشت سفید استفاده میکنیم.در ادامه درباره نصب استیکر نیز توضیحاتی را بصورت مختصر ارائه مینماییم.

 

وینیل   vinyle

وینیل استیکر ، مش ، وینیل هر سه تقریبا از یک خانواده هستند به این صورت که این نوع از چاپها برای چسباندن شان به شیشه یا سطحی صاف استفاده میشوند و بسته به نوع انتظاری که از چاپ داریم یکی از آنها را جهت استفاده انتخاب میکنیم. برای مثال اگر یک سطح صاف داشته باشیم که صرفا جهت نمایش یک تبلیغ بخواهیم استفاده کنیم از استیکر استفاده میکنیم اما اگر بخواهیم نوع چاپ به گونه ای باشد که بتوانیم از دید پشت آن سطح استفاده کنیم از مش استفاده میکنیم . بطورمثال اگر بخواهیم روی شیشه یک فروشگاه تبلیغی انجام دهیم اما از داخل فروشگاه نیز بتوانیم محیط بیرون را مشاهده کنیم از مش برای کار استفاده میکنیم. حال اگر بخواهیم این مشاهده دو طرفه باشد از وینیل سود میبریم ، چرا که وینیل حالت ترانسپرنت داشته  در قسمتایی که جوهر روی چاپ وجود ندارد کاملا شیشه ای می باشد. تصویر مقابل شان دهنده شکل کلی وینیل می باشد همانطو که در تصویر می بینید مدیا خودش حالت شفاف را داشته و در قسمتهایی که جوهر پاشیده نشده مانند یک ورق شیشه ای قابلیت دیده شدن پشت زمینه و اصطلاحا ترانسپرنت دارد . توصیه میشود در مواردی که پشت چاپ روشنایی خوبی دارد و همچنین نیاز به دیده شدن دو طرف شیشه وجود دارد از این مدیا استفاده شود .روی این مدیا اگر با دستگاه فلت بد چاپ صورت گیرد قابلیت بیشتری از خود نمایش خواهد داد. 

 مش Mesh

چاپ مش شمارا شگفت زده خواهد کرد ،اصطلاح مش در چاپ لارج فورمت اغلب برای مشتریان ناآشنا است اما با کمی توضیح و مثال های زده شده اغلب متوجه میشوند که قبلا از این چاپ در فروشگاه های یا مراکز مختلف دیده اند و از نوع نمایش آن لذت برده و شگفت زده شده اند . اصل قابلیت این مدیا بر استفاده از خطای دید و ظرافت میباشد . مدیا مش از سوراخ های ریز که در کل مدیا قرار دارد تشکیل شده بطوری که از پشت قسمت چاپ کاملا فضای بیرن فروشگاه قابل رویت است اما در قسمت روبرو ، یعنی جایی که چاپ روی مدیا قرار گرفته تنها تبلیغات و عکس چاپ شده نمایش داده میشود . در بیشتر فروشگاه های تبلیغات برندهای مختلف از همین مدیا استفاده میشود.آوای گلستان با دستگاه چاپ لارج فورمت پیشرفته همیشه اولویت خود را برای خلاقیت و ارائه بهترین گزینه ها برای مشتری قرار داده و آماده چاپ هر گونه تبلیغات مش بصورت تیراژ و یا بصورت خرده فروش را دارد . قیمت مش با توجه به نوع دستگاه چاپ متفاوت مب یاشد و بدیهی است که چاپ مش با دستگاه اکوسالونت کمی قیمت بالاتری نسبت به چاپ آن با دستگاه بنر دارد . این مجموعه با تجهیز سایت خود به هر دو دستگاه آماده ارائه هر دو نوع چاپ می باشد

چاپ تیراژی برای استیکر ، وینیل و مشچاپ استیکر و وینیل ارزان تیراژ

نوع کاربرد استیکر ها و همچنین مشتریان بخصوص برای استفاده از این نوع چاپ موجب شده تا در این مورد مشتریان به اصطلاح تیراژی بیشتر مراجعه نمایند ، به این علت که اغلب مشتریان چاپ تیراژی استیکر و مش ، شرکت ها و کارخانجات بزرگ و نشان های تجاری معروف هستند . لذا از این رو ما بر آن شدیم تا یکی از بروز ترین و با کیفیت ترین دستگاه های چاپ استیکر و وینیل را در آوای گلستان بکار بریم . قیمت چاپ تیراژ برای استیکر و مش طبیعتا بخاطر مزایای موجود در آن با قیمت های عادی متفاوت میباشد . لذا در صورتی که شما از مدیران و یا پرسنل مربوط به تبلیغات یک نهاد و یا سازمان و یا نشان تجاری باشید . جهت دریافت قیمت چاپ تیراژی برای استیکر ،وینیل و یا حتی بنر و فلکس ، جتما با مدیریت مجموعه تماس بگیرید

 

آموزش نصب استیکر

برای نصب استیکر کار چندان مشکلی را نداریم اما دقت و حوصله کافی باید داشته باشید . بدیهی است که اگر برای بار نخست قصد این کار را داشته باشید احتمال اینکه کار خوبی از آب درنیاید نیز وجود دارد اما با توجه به اینکه نصب استیکر شامل هزینه نصب میباشد لذا اگر قصد نصب استیکر خودتان را دارید به موارد زیر توجه نمایید. برای نصب استیکر نیاز به ابزار زیادی نیست تنها یک کارتک مخصوص نصب استیکر نیاز دارید که معمولا لبا ژلاتینی و نرم آن برای این است که آسیبی به چاپ نرسد . درصورتی که آن هم نباشد یک کارت محکم مانند کارت های عابر بانک را با یک دستمال نرم میتوانید بپیچید و کار خود را ادامه دهید و همچنین نیاز به یک آب پاش دارید تا بتوانید آب و مایع دستشویی را مخلوط کنید تا یک مایع کف درست کنید .حال شما ابزار لازم جهت نصب را آماده نموده اید.

روش نصب استیکر

ابتدا استیکر را روی قسمتی که میخواهید روی آن نصب کنید قرار دهید و از اینکه چاپ شما اندازه دقیق دارد مطمئن شوید. سپس با یک چسب نواری گوشه های استیکر را روی سطح مورد نظر بچسباید تا در موقعیت خود ثابت بماند . سپس یک گوشه استیکر را از کاغذ محافظ آن جدا کرده و به سطح بچسبانید . حال میتوانید چسب های نواری که در چها رگوشه استیکر وجود دارد را جدا کنید.سپس با آب پاش قسمتی از سطح که روی آن میخواهید استیکر بچسبد وهمچنین پشت استیکر را کاملا مرطوب کنید. دقت کنید که در مرطوب کردن استیکر و سطح اصلا خساست به خرج ندهید و هرچه این مرطوب بودن بیشتر باشد کار شما راحت تر میشود . بقدری آب به استیکر بزنید که روی سطح روان بلغزد. سپس آرام آرام قسمتهای بیشتریاز محافظ استیکر را مرطوب کنید و کم ک آن را روی سطح بچسبانید .            

 

دقت کنید که هر قسمتی از چاپ که خوب نچسبیده باشد بخاطر خیس بودن آن براحتی جدا میشود . این قسمت از کار را با حوصله زیاد انجام دهید و در صورت نیاز چندین بار آن را از سطح جدا کنید و دوباره آب زده و بچسبانید . پس از اینکه توانستید چاپ را روی سطح بچسبانید برای گرفتن مایع و یا هوای زیر چاپ از کارتک استفاده کنید و روی سطح استیکر بکشید و به سمت کناره ها هدایت کنید. پس از اینکه چاپ به دلخواه شما روی سطح چسبید تنها کافیست منتظر بمانید تا پس از مدتی چاپ کاملا بروی سطح بچسبد و محکم شود. امیدواریم این مطلب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

 

دیدگاه (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
برای سفارش این طرح یا خرید استند ایستاده طرح با ما تماس بگیرید تلفن ثابت 02156384322 موبایل 09127069936 شبکه های اجتماعی 09353565757